Zájmová činnost

V průběhu prvního pololetí školního roku provede diagnostiku vad výslovnosti (tzv. logopedická depistáž) Mgr. Markéta Vališová -  klinická logopedka z Nýrska, která doporučí zařazení dětí s vadnou výslovností do programu logopedické péče. Do MŠ bude dojíždět jednou za 14 dní logopedická asistentka, jež bude dle doporučení klinické logopedky s dětmi pracovat.
V mateřské škole pracují učitelky s kvalifikací "logopedického preventisty". V rámci klidových řežimových chvil také budou pracovat na prevenci vzniku komunikačních poruch zejména hravou formou - dechové chvilky, procvičování obličejových svalů, činnosti na jemnou i hrubou motoriku, sluchovou pozornost, diferenciaci, rozvoj slovního projevu apod.
Logopedická prevence - je pravidelně zařazována v rámci denních činností na všech třídách MŠ.
logopedie - pyramida

Pěvecký sbor BROUČCI – zpíváme si pro radost, hrajeme a rytmizujeme, zpíváme podle dirigenta. Jako správný sbor vystupujeme na veřejnosti při různých příležitostech, se ZUŠ koncertujeme. Naše zkušenosti a získané dovednosti z nás činí úspěšné uchazeče do hudebních oborů na ZUŠ.

sbor Broučci MŠ Smetanova

ROBOTÍK
Tento kroužek je určen pro děti předškolního věku, které programováním teprve začínají. Děti se dostávají do světa informačních technologií a robotiky hravou formou pod vedením paní učitelky Veroniky Hosnedlové.
Naučí se základy programování robotické včelky nebo vláčku Intelino Smart Train. Seznámí se s výukovými programy v tabletu a 3 boxu.  Pomůcky byly pořízeny v rámci programu MŠMT - Plán národní obnovy - digitalizace.
Robotická včelka