Druhá třída

třídní učitelky: Mgr. Eva Žatková (ředitelka školy) Zdeňka Hrabová Jana Bauerová Jana Fuchsová (asistent pedagoga)
třídní telefon: +420 376 555 902
třídní e-mail: 2.smetanova@seznam.cz

Školní vzdělávací program " PUTUJEME BAREVNÝM SVĚTEM, ať je v něm dobře všem dětem..."
Třídní vzdělávací program "ROK JE DLOUHÝ COPÁNEK" - putování s Krtečkem

U dětí rozvíjíme měkké dovednosti a cíleně je připravujeme na další vzdělávaní. Snažíme se podpořit především kladný vztah k učení a rozvíjet individuální potenciál každého dítěte.
Nechceme děti měnit, protože každé dítě je jedinečné, ale jemně rozvíjíme jejich přirozenou osobnost a nadání.
Děti se seznamují s pobytem v kolektivu, společně si hrajeme, běháme venku, smějeme se, pomáháme si, učíme se, experimentujeme, ale také hledáme a nastavujeme hranice.
Děláme zkrátka vše proto, aby se u nás dětem líbilo, byly spokojené, a do školky chodily rády – stejně jako my :-).

♥ Pravidla naší třídy ♥

♥ Ve školce jsme všichni kamarádi, pomáháme si a můžeme se na sebe spolehnout.
♥ Při příchodu a odchodu si podáváme ruku s paní učitelkou, pozdravíme se a navážeme oční kontakt.
♥ Ve třídě si hrajeme, všechny hračky uklízíme na své místo, zacházíme s nimi opatrně.
♥ Menší stavby a výtvory si můžeme několik dní ponechat na výstavě na bezpečném místě.
♥ Ve třídě nekřičíme /hluk nám škodí, domlouváme se klidným hlasem/, neběháme, pohybujeme se tak, abychom neublížili sobě ani nikomu jinému.
♥ Na chodbě a po schodišti chodíme pomalu a opatrně.
♥ Zdravíme všechny „dospěláky“.
♥ Mluvíme slušně a dodržujeme zásady slušného chování-prosíme, děkujeme.
♥ Ke hře a k tvoření si můžeme půjčit hračky, pomůcky a materiály.
♥ Po ukončení hry je uklidíme, zbytkový materiál patří do koše – třídíme odpad.
♥ Dbáme na čistotu rukou – špinavé ruce myjeme mýdlem.
♥ Ruce si myjeme před každým jídlem a po použití toalety.
♥ Toaletu splachujeme.
♥ Vodu necákáme a nestříkáme, mokrá a kluzká podlaha v umývárně nám je  nebezpečná.
♥ Při jídle nemluvíme.
♥ Pokud něco nezvládneme sami, požádáme o pomoc dospělé nebo kamarády.
♥ V šatně má každý své místo, kam si ukládá věci.
♥ Každý se snaží udržovat své místo v pořádku a čisté dle svých možností.
♥ V naší třídě nemáme rádi hádky, žalování a ubližování.
♥ Snažíme se hezky oslovovat.
♥ Používáme kouzelná slovíčka – děkuji, prosím.
♥ Umíme se rozdělit.
♥ MÁME SE RÁDI! ♥